Víte, jaký je rozdíl v páskách pro štítkovače Brother P-Touch?

Štítkovače P-Touch od firmy Brother jsou ideálním pomocníkem ve značení a organizaci na nejrůznějších místech v průmyslu, kanceláři i domácnosti. Víte ale, co znamenají všechna ta písmenka v názvech produktových řad pásek společnosti Brother? Rádi Vám to v tomto článku vysvětlíme a poradíme, jaké pásky si vybrat na konkrétní použití.

Štítkovače Brother P-Touch

Štítkovače Brother P-Touch jsou vhodná pro běžná značení kabelů, vodičů, elektrických rozvaděčů, ale také pro organizaci různých věcí v kancelářích nebo domácnostech, jako třeba šanony, nábytek, kořenky, nebo dokonce nářadí domácího kutila. Vybírat můžete mezi stolními nebo přenosnými, s klávesnicí nebo bez, s displejem nebo bez displeje, no rozhodně je z čeho vybírat. Jak si vybrat ten správný štítkovač jsme si pro Vás již připravili v článku „Vybíráme správný štítkovač – základní doporučení a rady“.

Jaké jsou tedy druhy pásek?

Abychom mohli štítkovače využívat naplno, tak do nich samozřejmě potřebujeme pořizovat pásky. Všechny se prodávají ve formě kazet, které se vkládají do štítkovačů. Pásky pro štítkovače Brother P-Touch jsou různých materiálů, rozměrů a barev, ale něco mají přece jen společného a to to, že byly speciálně navrženy a pečlivě testovány tak, aby obstály i v těch nejtvrdších podmínkách. S vynikající odolností vůči vodě, oděru, chemikáliím, extrémním teplotám, vlhkosti a UV / slunečnímu záření Vás tedy tyto pásky nikdy nezklamou. Samozřejmě u nás najdete pásky originální od oficiálních výrobců, ale také existují pásky kompatibilní. Ty se liší pouze nižší cenou, ale jejich kvalita je stejně tak jedinečná. Pojďme si tedy představit produktové řady a jejich značení…

 

  • Řada TZe/TZ (standardní)
    • Standardní TZe a TZ pásky jsou nejpoužívanější a slouží k tisku samolepících štítků pro značení na rovných hladkých plochách. Na rozdíl od papírových štítků jsou tyto velmi odolné a na rovných plochách vydrží i několik let.
    • Jsou vhodné například ke značení regálů, nábytku, počítačů a dalších elektrospotřebičů. Na povrchách jako jsou kovy, sklo, plasty nebo karton drží přímo dokonale.
  • Řada TZe-S/TZ-S (silně lepící)
    • Pásky s označením TZe-S nebo TZ-S jsou díky silnému lepidlu vhodné pro značení na strukturovaných površích. Stejně jako standardní TZe/TZ štítky jsou laminované a tím velmi odolné vůči okolním vlivům.
  • Řada TZe/TZ-FX (flexibilní)
    • Je Vaší prioritou označování kabelů, trubek, či jiných zaoblených předmětů? Tak je tento typ štítků pro vás. Jsou velmi flexibilní a laminované, a proto jsou vhodné pro elektrikáře a další řemeslníky. Bez problémů drží na kulatém nebo jinak nerovném povrchu.
  • Řada HSe (smršťovací bužírky)
    • Označené jako HSe jsou pouze smršťovací bužírky, které jsou vhodné k označování kabelů. Po vytištění se tyto pásky navléknou na kabel a po jejím zahřátí horkovzdušnou pistolí se takzvaně smrští a ke kabelu přilne.
  • Řada TZe/TZ-SE (plombovací)
    • Tyto pásky produktové řady TZe/TZ-SE jsou takzvané bezpečnostní plombovací pásky, po jejichž odlepení dojde k nenávratnému poškození pásky, po kterém ji nebude již možné nalepit zpět a zůstane viditelné, kde byla páska nalepena.
  • Řada TZe/TZ-FA (zažehlovací)
    • Díky těmto páskám si budete moci vyzdobit například Vaše tričko jmenovkou. Stačí jen pásku nažehlit pomocí žehličky na jakékoliv oblečení nebo textil.
  • Řada HGe/HGeS (vysokorychlostní)
    • Tento typ pásek je velmi podobný TZe/TZ páskám se standardním lepidlem a jsou stejně tak vhodné na rovné a hladké povrchy. Rozdíl je pouze v rychlosti tisku symbolů na štítek, proto tento typ nazývá Brother nazývaný jako „vysokorychlostní“.
  • Řada TZe-R (textilní stuhy)
    • Jako TZe-R jsou označené nelaminované textilní stuhy se sametovým povrchem. Pomocí těchto stuh můžete vyzdobit jakýkoliv dárek, nebo třeba i řemeslný produkt.
  • Řada FLe (praporky)
    • Brother pásky Fle ve tvaru praporku jsou vhodné pro značení kabelů a drátů. Kazeta obsahuje předřezané nelaminované štítky, které se rychle a snadno instalují.

Podle čeho dalšího vybírat pásky do Vašeho štítkovače?

Nejdůležitějším parametrem je to, jak širokou pásku dokáže Váš štítkovač potisknout. Pásky se vyrábí v šířkách 6, 9, 12, 16, 18, 24 a 36 milimetrů. Při vybírání se tedy nejdříve hlavně soustřeďte na tento aspekt.

Délku vytištěných štítků lze nastavit individuálně. Celková délka standardních pásek je 8 metrů, u pásek řady HSe měří páska 1,5 metru a u pásek STe měří 3 metry.

Druhým parametrem je samozřejmě barva dané pásky. Každá páska je určena pro tisk štítků s konkrétní barvou tisku na konkrétním podkladu.

S nejpoužívanější páskou TZe-231/TZ-231 vytisknete štítek, který bude potištěný černým textem na bílém podkladu, a naopak s TZe-325/TZ-325 Vám vyjde štítek s bílým textem na černém podkladu. Barevných kombinací je ale opravdu mnoho, ne pouze černobílé. Mezi nimi jsou například i pásky s fluorescenčními barvami označené jako „signální“ vhodné pro tisk výstražných samolepek. Ty poznáte tak, že za klasickým značením TZe/TZ následuje písmeno B, C, nebo D. Taková je pro příklad páska s názvem TZe-C41/TZ-C41.

Samostatnou skupinu tvoří také pásky s metalickými barvami. Ty poznáte pro změnu podle značení TZe/TZ-M (např. TZe-M911/TZ-M911).

 

Doufáme, že se po našem článku už v značení pásek do štítkovačů Brother P-Touch vyznáte přece jen o něco lépe. Pokud byste chtěli poradit s tímto nebo čímkoliv jiným, určitě nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám zodpovíme všechny dotazy.